НАЦИОНАЛНА ЕКОЛОШКА ОЛИМПИЈАДА 2023

12.3.2023. године у Средњој туристичкој школи је одржано окружно такмичење НЕО-2023 за ученике основних и средњих школа Београда.

Такмичари првог и другог разреда наше школе су показали висок ниво кључних компетенција из еколошке области, области загађивања и заштите животне средине и одрживог развоја, које су предвиђене системом образовања за средње школе. Примењене су у различитим контекстима при решавању проблемских задатака и суштински неопходне свим пријављеним учесницима за индивидуална постигнућа. Лични и професионални развој и успех ученика подржан је радом ментора професорке Татјане Вијатов.

Прво место је освојила Оливера Томанић ( 2/4), другопласиране су Сара Чучуровић (1/1) и Тамара Марковић (1/1), а треће место су поделили Анђела Чупић (1/1), Анђела Лазић ( 2/4), Анђела Милић (1/4), Тамара Марковић (2/4) и Стефан Милетић( (2/4).