РЕЧ ДИРЕКТОРА

Од успеха до неуспеха само је један корак.
Од неуспеха до успеха води дугачак пут.

ДРАГИ УЧЕНИЦИ,

Немојте да вас порука ове мудрости уплаши или поколеба на Вашем ђачком путу. Сви ми који смо га прешли, сагласни смо да је ђачко доба најлепше у животу сваког човека. Учинићемо све да и ви са таквим сазнањем одете из школе. Да остварите пун интелектуални, емоционални и морални развој и стекнете квалитетна знања и вештине неопходне за живот у савременом друштву. Немојте дозволити да вам знање буде циљ, нека вам буде средство за постизање жељених циљева. Као млади људи треба на време да схватите вредности образовања, да испољите марљивост у раду и жељу да будете успешни. Ваш будући статус у друштву, напредовање и друштвени углед биће одређени образовањем. Када закорачите у живот, схватићете да школа и образовање за Вас имају немерљив значај.

Уважени родитељи,

Без обзира на то шта се сматра успехом у животу, од највеће важности је васпитање и образовање младих људи. Ваша улога у васпитавању деце и развијању вредносних ставова о школи има велики значај. У том смислу наш заједнички циљ у постизању добрих резултата биће много извеснији. Морамо изградити поверење и на том принципу решавати сва питања у интересу ученика и школе, уважавајући различите ставове, мишљења и добронамерне сугестије. Ученици треба да доживе школу као свој други дом и да се осећају пријатно и безбедно. Желим да вас позовем да отворено, критички и аргументовано говорите о раду школе. Да покрећете иницијативе, узмете учешће у активностима школе и преузмете део одговорности за њен рад. Са младим људима морамо да разговарамо, како у породици тако и у школи, да их као личности поштујемо и подржимо на путу до успеха.

С поштовањем,

директор Драгутин Миличић