CLIMATHON BELGRADE 2022

"Climathon Belgrade-ReMaking Tesla 2022" организује КеОС, уз подршку Секретаријата за заштиту животне средине града Београда, Climate KIC, Привредне коморе Србије и низа међународних и домаћих партнера.

Climathon Belgrade 2022 је 26. и 27. 11. 2022. био део најмасовније климатске акције која се дешава у 200 градова и 65 земаља на свим континентима. Ментори из области образовања, развоја игара су помагали тимовима у обликовању еко-климатских еду-игара, а експерти из области заштите животне средине и климатских промена , предлагали им теме и инспирације.

Ученици XII београдске гимназије и Средње туристичке школе су чланови тима "Бг-средњошколци". Пауновић Савa, Стојадиновић Андреј, Трубајић Иван и Ема Цвијановић су представници Средње туристичке школе, а Симона Вијатов представник ХII београдске гимназије. Остали тимови су делегирали своје најмотивисаније студенте академских установа Србије.

Ментор тима "Бг-средњошколци" је професорка Татјана Вијатов