ДЕЛЕГАЦИЈА САНКТ ПЕТЕРБУРГА

Делегација Санкт Петербурга коју су сачињавали: потпредседник Одбора за образовање Сергеј Тимофејев и директор Средње школе за туризам Светлана Антонова уз пратњу првог секретара Амбасаде Русије Наталије Клишченкове, посетили су нашу школу. Радном састанку из Средње туристичке школе присуствовали су: директор Драгутин Миличић, професор руског језика Весна Стојковић, професор куварства Данијел Даљевић и председник Тима за међународну сарадњу Весна Филиповић. Током састанка делегације су погледале презентације школа, разматрале модалитете сарадње и потписивање уговора. Потом су обишли школу и наставили разговор у пријатној атмосфери на заједничком ручку, који су припремали наши ученици 3/7 са професорком Маријом Јакубив, а служили ученици 3/6 са професором Владаном Симовићем. Начелно је договорена и узвратна посета, која би се реализовала крајем јуна.