ИНФОРМАЦИЈЕ О ПРОЈЕКТУ BUSINESS FOR ALL - ERASMUS +

Све о међународном пројекту на енглеском језику можете пратити на

следећем сајту:

business-for-all

BUSINESS FOR ALL- ПОСАО ЗА СВЕ

Сви ученици сањају о успешној каријери, а школско образовање има фундаменталну улогу у пружању правих знања и вештина за улазак на тржиште рада. За то вам је потребно знање страних језика и развијање комуникацијских и предузетничких вештина. Током двогодишњег трајања пројекта, ученици, млади европљани ће деловати у међународном окружењу , где ће стећи знање и разумевање како националних тако и међународних услова за пословање и предузетништво.

У међународној пројектној сарадњи развијаће се важне вештине 21. века:

Знање енглеског језика

Знање ИКТ вештина

Знање и вештине за пословни успех, за развој пословне идеје како би креирали посао за себе и друге.

Пројектни задаци земаља учесница биће:

1. Први кораци пословног плана -Италија

2. Пословни оперативни план -Шпанија

3. Како направити веб страницу -Мађарска

4. Како покренути е –трговину -Србија

5. Како промовисати своју компанију-Литванија

6. Како функционише СЕО (Search Engine Optimization) -Турска

Пројекат ће ученицима понудити прилику за креативне активности, радионице и састанке са институцијама у којима ће развијати интеркултуралну свест о културама различитих европских земаља у мултикултуралном окружењу.

Наш фокус ће бити на предавањима, радионицама и посетама компанијама. Ученици ће радити у међународним тимовима и биће подстакнути да буду креативни, да критички размишљају, да користе ИКТ и веб алате, употребу софтвера, апликација итд.

Пројекат побољшава практичну способност оснивања компанија и подстиче на креативно и амбициозно размишљање.

Неки од материјалних резултата ће бити дигитална брошура и речник пословних речи на енглеском језику, који ће бити преведен на све језике партнерских земаља. Он ће помоћи наставницима и ученицима у креирању пословних идеја.

Све информације биће доступне на веб локацији пројекта, слике и коментари о пројекту биће објављени на Фејсбуку и инстаграму, а резултати ће бити објављени на Е-твинингу и Ерасмус +платформи.

Чланови пројектног тима су:

1. Сања Тодосијевић, координатор пројекта

2. Весна Пијевац, координатор пројектних активности