ПОБЕДНИЦИ НAЦИOНAЛНOГ ТAКМИЧEЊA "TИТAН" 2018. ГОД.

Екипа Средње туристичке школе, ЈОКАМ је трећи пут за редом освојила прво места на националном такмичењу „Титан“ , у oргaнизaциjи „Дoстигнућa млaдих Србиje“.

Екупу ЈОКАМ су чинили ученици Милица Петровић IV2 и Коста Јовановић IV1 а ментор је била професор Мирјана Бабић.

Титан представља интерактивну компјутерску симулацију тржишта, у којој се тимови средњошколаца стављају у улогу предузећа која доносе одређене пословне одлуке.

Такмичење је имало неколико елиминационих кругова до избора осам најбољих екипа која су 10 маја учествовале у финалу. Првопласирана екипа ЈОКАМ је у финалу имала исти број поена као другопласирана екипа из Сопота, па су организатори решили да се та два тима нађу уживо у међусобном одмеравању снага у хотелу „Holiday Inn“.

Овај пут није било дилеме, екипа ЈОКАМ је убедљиво тријумфовала.