УПРАВЉАЊЕ И ОСИГУРАЊЕ КВАЛИТЕТА У СРЕДЊИМ СТРУЧНИМ И ТЕХНИЧКИМ ШКОЛАМА

У оквиру регионалног пројекта у коме учествују Босна и Херцеговина, Црна Гора и Србија одржана је друга радионица на тему „Управљање и осигурање квалитета у средњим стручним и техничким школама”. Домаћин једног дела радионице била је Средња туристичка школа, а учесници су били представници аустријске агенције Култур Контакта, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања и директори средњих стручних И техничких школа. Радионицу су отворили : помоћник министра Александар Пајић , шеф Култур Контакта Моника Мот и аустријски изасланик за образовање Лејла Сирбубало.

Након отварања радионице, директор Драгутин Миличић је поздравио присутне и говорио на тему “Улога директора у управљању квалитетом школе”. Организатор практичне наставе Весна Филиповић је упознала учеснике са начином осигурања квалитета практичне наставе у Средњој туристичкој школи. Ученици су, уз подршку професора, показали своје практичне вештине кроз презентацију школе, припремање јела и послужење гостију.

Учесници радионице су изразили захвалност школи домаћину на сарадњи и срдачном пријему.