ДАН ШКОЛЕ

Низом активности, уз пригодан програм и бројне госте, 01.марта смо прославили 47 година постојања и успешног рада Средње туристичке школе.

Након уводне речи директора Драгутина Миличића , модератор Округлог стола „Унапређење квалитета радне снаге“ била је професорка Весна Филиповић, уз активно учешће представника Привредне коморе Србије, Истре, Сегедина, Кикинде, ХОРЕС-а и Средње туристичке школе.

Председник Светске асоцијације Рома, Јован Дамњановић, уручио је директору Школе Златну плакету за педагошко- васпитни рад , безбедност и постигнуту националну толеранцију ученика у Школи. Поклоне за заслужени одлазак у пензији директор је уручио професорима Јасни Јоксимовић , Марини Мартиновић и Мирославу Бошковићу, а затим су ученици Драмске секције повели госте на једно несвакидашње путовање кроз Београд . По сценарију професорке Наташе Раичевић , смењивале су се духовите опаске о Београду , најлепше песме о нашем граду, звуци кларинета , трубе и клавира професора Бошковића. По завршетку свечаног програма, сви гости су добили преимерак школског листа „Туристичка разгледница“. Ученици новинарске секције са професорком Мајом Ступар и уз подршку професора Милоша Милића вредно су радили на изради овог листа.

Пријатна атмосфера се пренела у ресторан и хол Школе где су наши ученици , кулинари и угоститељи предвођени професорима Гораном Бастом, Гораном Дрчом, Далибором Ненадовићем и Ђорђем Стојановићем , презентовали своје вештине. Шведски сто је био право ремек- дело , а гости су уживали и у дегустацији вина захваљујући познатим винаријама и компанији Златиборац.

Слике можете погледати у ГАЛЕРИЈИ