ПРОСЛАВА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

Свети Сава, школска слава, обележена је и ове године у нашој школи. Велики број бивших и садашњих ученика, професора, запослених и наших гостију с радошћу, у веома пријатној атмосфери, с нестрпљењем, очекивао је почетак Академије. Домаћин школске славе био је господин Јован Дамјановић, председник Светске орзанизације Рома. Свечана Светосавска академија почела је у 11.30 сати, свештениковим обредом и химном Светом Сави, коју је извео хор наше школе, са професором музичке културе Мирославом Бошковићем. Затим се присутнима обратио и славу честитао господин Драгутин Миличић, директор школе.Овогодишња Академија је била тематски инспирисана Вуковом победом 1847.г, па су изабрани текстови које је Вук забележио, како је народ памтио великог просветитеља и миротворца. Музичке нумере је извео хор школе и солиста Милица Јокић. Академија је завршена музиком из представе "Плава птица". Дружење је настављено у школском ресторану.