ПРЕДАВАЊЕ

У понедељак 29. 05. 2017. год. у свечаној сали Средње туристичке школе одржано је предавање на тему „Особине саременог туристичког радника и захтеви савременог туристичког вођења”. Интерактивно конципирано предавање одржала је гђа Маја Роган, туристички радник са лиценцом ТОС.

Предавању су присуствовали ученици сва 4 одељења смера туристички техничар. Ученици су имали су прилику да чују:

- како се особине неопходне за ефикасан рад туристичког радника примењују у пракси,

- који су све начини доброг представљања наше земље,

- шта савремене туристе интересује, које су услуге које они траже (зависно од категорије туриста), а које су мањкавости како приступа у раду самих туристичких радника (водича) тако и замерке које се односе на глобалнији-друштвени контекст у погледу бриге о начину представљања наше културе у позитивнијем светлу.