ТРЕЋЕ МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

Републичко такмичење ученика четвртог степена образовног профила туристички техничар одржано је према Календару такмичења 24 - 25.03.2017. године у Београду. Другу годину заредом домаћин такмичења је Средња туристичка школа из Београда.На такмичењу је учествовало осамнаест школа.

Прво место је освојила Милица Коцић, ученица Угоститељско-туристичке школе из Ниша, док је друга била Економско-трговинска школа из Бечеја. Треће место је освојила Маја Кричак, ученица IV4 разреда наше школе, чији је ментор била професорка Младенка Ђуровић. Сви ученици су показали завидно знање, тако да су нијансе одлучиле победника.

Првог дана, након завршетка такмичарског дела,ученици су са својим менторима, панорамски разгледали град аутобусом. Разгледање Београда је организовано узподршку „BS Tours“- а, докјеулогу стручног водича спремно преузела Јасна Јоксимовић, професорка историје уметности.

Осим „BS Tours“- а, такмичење су подржали: Универзитет Сингидунум, МЕФ и „BoženCosmetics“.

Директор Драгутин Миличић уручио је дипломе и награде првопласираним школама , а захвалнице свим школама учесницама такмичења. Након церемоније проглашења победника организован је заједнички ручак у школском ресторану.

Организатор такмичења, које је протекло у лепој и другарској атмосфери, била је професорка Весна Филиповић.