ШКОЛА ДОМАЋИН ПОБЕДНИК РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА

Средња туристичка школа је била домаћин Републичког такмичења ученика четвртог степена образовног профила туристички техничар од 11.03 – 12.03.2016.године. Учествовало је дванаест школа укључујући и школу домаћина. Прво место је освојила Александра Марјановић, ученица Средње туристичке школе из Београда, чији је ментор била професорка Љиљана Трипковић. Првог дана такмичења учесници су са својим менторима, након завршеног такмичарског дела панорамски обилазили Београд аутобусом. Улогу стручног водича је имала професорка Историје уметности Јаснa Јоксимовић. Разгледање града је организовала Средња туристичка школа уз спонзорство „BS Tours“- а. Такмичење је протекло у пријатној атмосфери, а школа домаћин је организовала заједнички ручак у школском ресторану. Ученицима који су освојили прва три места, директор Драгутин Миличић уручио је дипломе и награде, а школама које су учествовале на такмичењу захвалнице. Координатор такмичења била је професорка Младенка Ђуровић.