НАСТАВЉЕНА САРАДЊА СА СТРУЧНОМ ШКОЛОМ ИЗ ШВЕДСКЕ

Друга фаза заједничког пројекта са школом из Оребра отпочела је посетом ученика и професора Средње туристичке школе Оребру. Шеснаест ученика у пратњи координатора Тима за међународну сарадњу Весне Филиповић и психолога школе Весне Дрљаче боравили су у Оребру и Стокхолму од 01.11. до 14.11.2015. Заједнички задатак који су две школе договориле биле су активности хуманитарног карактера. Највећи део активности је реализован уз подршку невладине хуманитарне организације „Оperation Mercy“. Један део хуманитарног рада и прикупљених новчаних средстава био је опредељен за избеглице ,а други у фонд за лечење деце оболеле од рака.

Поред хуманитарног рада наши домаћини су организовали дружења, излете и дводневну посету Стохолму.Прилику да посете Оребро и Стохолм имале су и пом. директора Јасмина Поповић и проф. Љиљана Ковачевић.