РЕГИОНАЛНА РАДИОНИЦА „ПРОШИРЕЊЕ ПРОФИЛА И КОМПЕТЕНЦИЈА КООРДИНАТОРА ПРАКТИЧНЕ НАСТАВЕ“

У Београду је, од 13.10.-14.10.2015. одржана Регионална радионица „ Проширење профила и компетенција координатора практичне наставе“. Осим представника из Србије, радионици су присуствовали и представници Црне Горе, Републике Српске и Босне и Херцеговине,аустријски изасланик за образовање у БиХ Лејла Сирбубало и аустријски експертThomas Gasteiner.

Циљ овог сусрета је био да се израде основе Приручника, на темељу размене искустава и мишљења како да се ојача позиција координатора практичне наставе и унапреди сарадња са привредом. Учесници су посетили Средњу туристичку школу. која је добар пример праксе у сарадњи са привредом. Директор Драгутин Миличић их је поздравио и упознао са историјатом Школе, као и са богатом сарадњом и радом на међународним пројектима. Координатор практичне наставе Весна Филиповић је појаснила како се реализује пракса у Србији, као битан сегмент образовања наших ученика, и говорила о својој улози у унапређивању квалитета сарадње Школе и привреде.