14. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊE УГОСТИТЕЉСКИХ И ТУРИСТИЧКИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

Средња туристичка школа је на 14.Републичком такмичењу угоститељских и туристичких школа Србије ( IV степен- Угоститељски техничар и Кулинарски техничар), које је одржано 22 и 23.04.2017. у Угоститељско-туристичкој школи ( Савски Венац) у Београду, узело учешће у две дисциплине: Припремање јела по избору од понудјених намирница и припремање- довршавање јела пред гостом-фламбирањем.

Укупно је на овом такмичењу било пријављено 12 школа из Србије.

У дисциплини припремање јела по избору, школу је представљао ученик Међедовић Коста из одељења IV-7( ментор Никола Скелеџија), који је освојио 5. место са 69.90 бодова.

У дисциплини припремање и довршавање јела пред гостом-фламбирањем, школу је представљала ученица Ана Арсенић из одељења IV-5 ( ментор Александар Божић), која је освојила 1.место са максималним бројем бодова 100.

Све похвале и честитке ученицима, који су својим наступом, знањем, понашањем, борбеношћу и презентацијом представили школу и себе у најбољем светлу.

Посебна захвалност и честитке Ани Арсенић за друго освојено злато за смер угоститељски техничар.