ЗАВРШЕНА ПОСЕТА УЧЕНИКА И ПРОФЕСОРА ПАРТНЕРСКЕ ШКОЛЕ ИЗ ШВЕДСКЕ

Шеснаест ученика партнерске школе из Оребра у пратњи професора, боравили су у узвратној посети Средњој туристичкој школи од 08.05.-21.05.2016. Настављен је рад на пројекту хуманитарног карактера. Рад се одвијао кроз различите активнопсти: скупљање чепова за акцију „Чеп за хендикеп“, организовање „Слатког дана“ у школи, учешће у активностима „Фондације Новак Ђоковић“ и хуманитарне организације АДРА. Поред хуманитарног рада, слободно време је осмишљено на прави начин како би упознали културно историјске знаменитости, дружили се и продубили пријатељске односе. Организовали смо излет до Новог Сада, разгледање Београда, обилазак куле Гардош, посете културним установама, зоолошком врту, аква парку и др.

Ученици су послали одличну поруку о важности међународне сарадње и показали висок степен солидарности , хуманости, одговорности и бриге за оне којима је помоћ потребna.

Координатор пројекта је Весна Филиповић.