МОБИЛНОСТ У ОКВИРУ МЕЂУНАРОДНОГ ПРОЈЕКТА ГРЕЕН ГЛОБЕТТРОТЕРС ИН ЕУ У АНТАЛИЈИ-ТУРСКА, SULE & MUZAFFER BUYUK, VOCATIONAL AND TECHNICAL ANATOLIAN HIGH SCHOOL

У октобру месецу петочлани Тим Средње туристичке школе ( Мина, Дуња, Лана, Кристина и Љубица ) са професорком Весном Филиповић и координатором пројекта-Татјаном Вијатов, 7 дана је боравио у Анталији и заједно са учесницима осталих Тимова партнерских школа Италије, Француске и Португала обрадио тему Царбон фоотпринт у оквиру међународног пројекта Green Globettroters in EU.

Као и до сада, наше еколошке активности су обухватале рад на терену и у школи.

Најпре смо научили о штетности емисије угљен-диоксида, о начину како сваки појединац може директно или индиректно да да свој допринос очувању наше планете Земље, смањујући негативно дејство.

Затим смо обишли водопаде у Манавгат-у, древни град Сиде, Сиде античко позориште, Аполонов храм, замак у Алањи, пећину Дамлатас, реку-Дим. Током вожње бродом по Манавгат реци доспели смо до Богаза, места где се спајају река и море. На плажи се налазе гнезда Царетта царетта и ДЕКАФОР-центар за очување мора, који смо посетили. Научили су нас- светске еколошке путнике, како да чувамо заштићене врсте и њихова станишта.

Успешно смо извршили и следећи еколошки задатак садње дрвећа-пошумљавање предела шуме Таурус планине, која је изгорела у великом дивљем пожару у јулу 2021. године.

Следеће дестинације које смо упознали су: Античко позориште- Аспендос, древни град Перга, Дуден водопади, Калеици-стари град у Анталији.

14.10.2022. смо учествовали у обележавању ERASMUS DAYS.

Представили смо туризам Србије излажући на штанду промотивне материјале Туристичке организације Србије.

Након свечане церемоније доделе сертификата долетели смо директним летом у Београд 15.октобра.

Новост можете такође прочитати и на нашој страници "GREEN GLOBETROTTERS IN EU - ERASMUS PROJECT".