КУЛТУРА ЧИТАЊА

У Свечаној сали Средње туристичке школе, 27. октобра 2022. године, уприличено је предавање о култури читања за 120 ученика првог разреда, уз присуство наставника и стручних сарадника.

Интерактивним приступом, уз пратећу видео-презентацију, Даниела Скоковић, добитница Награде „Ђуро Даничић“ коју Заједница матичних библиотека додељује најбољем библиотекару Србије, представила је креативне активности које подстичу литерарну пријемчивост корисника библиотеке и промовишу књигу и читање.

У школској библиотеци потом је одржана дебата о кризи читања, у којој су учествовале:

Даниела Скоковић, библиотекар саветник Народне Библиотеке Пожега, Теодора Видаковић и Кристина Гвозденовић, ученице одељења ИИ2 и чланице Библиотекарске секције, Љиљана Трипковић, наставник економске групе предмета и педагошки саветник и Јелена Буљановић Николић, школски библиотекар.

Организатори културног догадјаја биле су Љиљана Трипковић и Споменка Јандрић, наставник српског језика и књижевности и члан Школског одбора.

Школски библиотекар,

Јелена Буљановић Николић