ПОСЕТА "YRKESGYMNASIET"

У периоду од 27.08-03.09.2021. године директори стручних гимназија "Yrkesgymnasiet" из Шведске су били у званичној посети Републици Србији. "Yrkesgymnasiet/ Thorengruppen" је предузеће у развоју које у свом саставу има пет предшколских установа, петнаест основних школа, двадесет једну гимназију, седамнаест средњих школа и двадесет пет школа за одрасле. Домаћин посете, чији је цљ реализација размене ученика по питању практичних облика наставе код послодаваца, била је Средња туристичка школа. Директор Драгутин Миличић им је пожелео добродошлицу и кроз занимљиву презентацију приказао историјат и профиле који се образују у школи.

Са драгим колегама из Шведске смо разменили информације и одредили јасне циљеве за унапређење наставе. Настојаћемо да сачувамо и продубимо већ успостављене везе и у наредном периоду.