НЕДЕЉА ИТАЛИЈАНСКЕ КУХИЊЕ У СРЕДЊОЈ ТУРИСТИЧКОЈ ШКОЛИ

Средња туристичка школа је, на позив Амбасаде Италије у Београду, учествовала у једном значајном догађају „Недељи италијанске кухиње у свету”, који се у Србији одржао од 18.до 24.11. 2019 Еросс Пиццо, реномирани шеф кухиње, носилац 3 Мишелинове звездице у гастрономији, је припремао традиционална италијанска јела заједно са нашим ученицима и пренео им драгоцено искуство. Он је 18. ,19. и 21.11.2019. одржао кулинарске радионице са наставницима куварства и ученицима завршних разреда, одељења. 3/6, 3/7 И 4/7. Сви ученици су добили сертификат о завршеној обуци у припреми италијанских јела. У уторак 19.11.2019. нашу школу су посетити представници Италијанске амбасаде, а медији су пропратили и промовисали ово лепо дешавање.